Yaşamış olduğumuz bu gezegende bulunan her ülke ve her şehir kendine özgü güzelliklerle dolu. Bu yüzden de insanların birçoğu, çoluk çocuğa karışmadan genç yaşlarda bu eşsiz gezegenin dört bir yanını dolaşma planları yapar. İçlerimizden fazlasıyla şanslı olanlar bu hayalleri gerçekleştirirken, bazıları ise iç çekerek bu durumun pişmanlığını yaşar.

Kanada
En büyük Kuzey Amerika bölgesi olan Kanada; görkemli dağlar, bakir ormanlar ve dikkat çekici sahiller ile tabiat tarafında donatılmıştır.

Ayrıca tatil listenize eklemeniz gereken eşsiz güzellikteki lüks oteller arasında yer alan tesislerden bazılarına da ev sahipliği yapan Kanada, nefes kesen güzelliklerinin yanı sıra misafirperverliği ile de ziyaretçilerinin memnun bir şekilde ayrılmalarını sağlamaktadır.

Bu ülkeyi ziyaret ettiğinizde; Quebec’te kayak, Vancouver Adası’nda kamp yapabilir ya da Toronto gibi canlı bir şehrin güzelliklerini yaşayabilirsiniz.

İsviçre
İsviçre’nin sahip olduğu güzellikler sayesinde, insanların en uzun yaşadığı 10 ülke arasında yer almasına şaşırmamak gerek. Etnik çeşitliliğin bolca görüldüğü bu ülkenin şehirlerinde farklı uluslardan birçok insan yaşamaktadır.

Hem şehirlerinin güzelliği hem de doğasının etkileyici manzarası ile İsviçre, sadece gidip görülecek bir ülke olmanın dışında, kusursuz ömür geçirebileceğiniz bir yerdir.

Muhteşem tesisleri, tarihi kale ve müzeleri gibi insan yapımı harikalara sahip olmasının yanı sıra; doğa harikası dağları, gölleri, ormanları ile belki de ölümsüzlüğü bulmak isteyecek kadar kusursuz bir yerdir.

İtalya
Sıcak kanlı insanların ve enfes yiyeceklerin anavatanı olan İtalya, tatilciler için rüya gibi bir yerdir.

Doğası, yemek sanatları ve güzel Akdeniz iklimi ile ziyaretçilerinin bütün beklentilerini karşılayan bu güzel ülke, Avrupa’nın en görkemli şatoları arasında yer alan Miramare Kalesi gibi daha birçok Roma uygarlığını ve Rönesans Dönemi’ni yansıtan sanat eserlerine sahiptir.

Bu kültürel zenginliklerin yanı sıra aşk şehri Venedik ve enfes güzellikleri ile Sicilya’daki plajlar da İtalya ziyareti sırasında görülmeye değer noktalardandır.

Fransa
Fransa denilince akla ilk olarak romantizm, Paris ve yemekler gelmektedir. Ülkenin simgesi haline gelmiş Eiffel Kulesi, inşa edilmesinin üzerinden yıllar geçmesine rağmen halen daha popülerliğini sürdürmektedir.

Elbette ki aşıklar şehri Paris’in saklı kalmış güzellikleri de kültür ve sanatı doyasıya tadabileceğiniz bu ülkenin şöhretini daha da arttırmaktadır.

Paris’in yanı sıra üzüm bağlarının yer aldığı Champagne ve Bordeaux gibi şehirler Fransız şarabının efsane tadını damağınızda bırakırken, Fransız Rivierası da hem tarihi hem de doğal güzellikleri ile bu ülkeye gelen ziyaretçileri büyülemektedir.

Botsvana
Bu ülkeyi daha önce duymamış olabilirsiniz, fakat kesinlikle belgesellerin birçoğunda rastlamışsınızdır. Afrika Kıtası’nın güney ucuna oldukça yakın bir bölgeye konumlanmış Botsvana, yapılacak en lüks safari yolculukları için en ideal yerlerden bir tanesidir.

Doğal bir hazine olan bu ülke, vahşi hayatın içerisine inşa ettiği doğa dostu yapılarla ve bünyesinde barındırmış olduğu vahşi yaşam kaynaklarıyla misafirlerine unutulmaz bir tatil imkanı sunmaktadır.

Turistlerin keşfedebilecekleri simgesel ve kültürel miras alanlarına sahip bu ülke, doğal parklarıyla da kusursuz bir safari yolculuğunun adresidir.

Güney Afrika
Botsvana’nın ve Afrika Kıtası’nın en güneyinde yer alan bu ülke, kesinlikle burayı ziyaret eden insanları hayal kırıklığına uğratmayacaktır.

Hem kültürel hem safari hem de yaz tatili açısında uğrak noktalardan biri olan Güney Afrika, Cape Town ve Johannesburg gibi ünlü şehirleriyle ziyaretçilerine yaşayamayacakları bir tatil sunacaktır.

Eşsiz güzelliğiyle en lüks tatil bölgeleri arasında bulunan Güney Afrika, Kruger ve Addo Elephent Ulusal Parkı ile vahşi yaşamın güzelliklerini gözler önüne sermektedir.

Nepal
Dünyanın en büyük ve yüksek sıra dağları olarak bilinen Himalayalar’ın en uzun dağı olan 8848 metrelik Everest zirvesi bu ülkenin Çin ile arasındaki sınırı oluşturmaktadır.

Dünyanın en pahalı maratonları arasında yer alan Everest Dağı Maratonu da bu bölge içerisinde yapılmaktadır. Tırmanış ve dağcılık için bulunmaz bir nimet olan Nepal; ayrıca safari, rafting ve yamaç paraşütü gibi adrenalin içerikli sporlara da ev sahipliği yapmaktadır.

Binlerce tapınağın yer aldığı Kahmandu şehri de bu güzide ülkenin kültürel açıdan zenginliklerini yansıtmaktadır.

Tayland
Turistlerin en uğrak noktalarından biri olan ve Güney Asya’da bulunan Tayland, bütçenize en uygun tatil seçenekleriyle dünyanın 7 harikası içerisinde yer almaktadır.

Kültürel ve tarihi açıdan adeta bir cennet olan bu ülkede birçok tapınak, birbirinden güzel adalar ve doğal parklar bulunmaktadır. Elbette ki Tayland denince akla gelen ilk yer, bu ülkenin ayrıca başkenti olan Bangkok şehrinden başkası değildir.

Devasa marketleri, caddeleri ve beş yıldızlı otelleriyle birlikte “Asya’nın Las Vegas’ı” olan Bangkok; uygun fiyata lüks hayatı yaşamak isteyen bireyler için mükemmel bir seçimdir.

Japonya
Japonya, eski ve yeninin harmanlandığı oldukça etkileyici bir ülkedir. Muhteşem kültürel mirası, olağanüstü teknoloji sanatları ve mimari güzellikleri ile bu ülkeye gelen ziyaretçiler adeta büyülenmektedir.

Etkileyici birçok Budist tapınağının yer aldığı Japonya’nın başkenti Tokyo ve kültürel başkenti Kyoto ile muhteşem bir tatil keyfi sunmaktadır.

Ayrıca dünyanın en eski otelleri arasında yer alan yapıları da bünyesinde barındıran bu ülke, Osaka Ulusal Parkı ve Japon Alpleri gibi doğal güzellikleriyle de kesinlikle görülmeye değer bir ülkedir.

Yeni Zelanda
Okyanusya’da yer alan bu esrarengiz güzelliği görüp de aşık olmayan kimse yoktur. İnsan eliyle yapılmış muhteşem yapılara ev sahipliği yapmasının yanı sıra, tabiatın karmaşıklığını ve gücünü de muhteşem bir şekilde yansıtmaktadır.

Helikopter turu için dünyanın en güzel yerleri arasında yer alan Yeni Zelanda; tarih öncesinden kalma ormanları, ünlü plajları ve karla kaplı dağları ile yetenekli bir ressamın bile çizmekte zorlanacağı kadar güzel bir tablodur.