Denizlerin ortasında her bir yanı maviliklerle çevrili devasa kara parçaları, bünyelerinde barındırdıkları doğal güzelliklerle büyüleyici bir ambiyansa sahipler. Maviliklerin ve yeşilin her tonunun hakim olduğu bu yerleşkeler, ana karalar kadar büyük bir yüzölçümüne sahip olmamalarına rağmen bitki ve hayvan çeşitliği açısından oldukça yüksek potansiyele sahip.

Özellikle de tropikal ve Akdeniz ikliminin kol gezdiği adalarda bu çeşitlilik daha fazla. Doğal yaşam varyasyonunun yüksek olması bu güzel kara parçalarını çok daha eşsiz hale getirirken, bu adalarda hayatlarını sürdüren yerlilere ait kültürel özellikteki yapılar da bu mekanların tatil için eşsiz yerler olmasını sağlıyor.

Maui – Hawaii
Pasifik Okyanusu’nun tam ortasında yer alan; güneşe, doğaya ve sörf yapmaya düşkün olanların en çok tercih ettiği Maui Adası, volkanik dağların eşsiz manzarasının yanı sıra kilometrelerce uzayan büyüleyici güzellikteki sahillerin ve şelalelerin de etkileyiciliğini gözler önüne seriyor.

Yurt dışında yaz tatili için mükemmel oteller listesinde ikinci sırada yer alan Four Seasons Resort Maui gibi muhteşem yapılara da ev sahipliği yapan bu Hawaii coğrafyası, dünyanın en güzel ve en iyi adaları arasında yer alıyor.

Santorini – Yunanistan
Yunanistan’ın en popüler adalarından biri olan Santorini, volkanik adalar arasında yer alan Kiklad Adaları arasında yer alıyor. Türkiye’ye de oldukça yakın bir ada olan Santorini, Ege Denizi’nin büyüleyici güzelliklerinin bir arada toplandığı enfes adalardan bir tanesidir.

Volkanik patlamalardan dolayı siyah kumlardan oluşan Perissa ve Kamari sahilleri, Türk mutfağına benzer enfes yemekleri ve bölgeye özgü bembeyaz evleri ile rüya gibi bir tatil imkanını misafirlerine sunuyor.

Jamaika
Karayipler’in ada ülkelerinden biri olan güzeller güzeli Jamaika, egzotik yurtdışı tatil önerileri arasında daima ilk sıralarda yer alıyor.

Yaklaşık bin kilometrelik sahilleri, karasal dağları ve yağmur ormanları ile büyüleyici bir ülke olan Jamaika, ayrıca bünyesinde barındırmış olduğu tamamı suyun üzerine konumlandırılmış ilk Karayip süitleri ile de ziyaretçilerini büyülemeyi fazlasıyla başarıyor.

Providenciales – Turks ve Caicos Adaları
Bir başka Karayip adası olan Providenciales, Atlas Okyanusu’ndaki Turks ve Caicos takımadalarının en gözdesidir. Dünyanın en pahalı tatil mekanları arasında yer alan Providenciales; inanılmayacak kadar temiz turkuaz suları, bembeyaz sahilleri ile Karayipler’deki pırlantalardan bir tanesidir.

Ekvatoral bir bölgede yer alan Providenciales, yılda milyonlarca turistin ziyaret ettiği dünyanın en güzel adalarındandır.

Bali – Endonezya
Fauna ve flora bakımından oldukça zengin bir ada olan Bali, Endonezya’nın yabancı ve yerli turistler tarafından en çok tercih edilen adalarından bir tanesidir.

Romantik atmosfer sunan doğal güzellikleri ve yapılarıyla dünyanın en lüks balayı mekanları arasında yer alan Bali; ayrıca macera severler, kültür turizmine gönül verenler, gurme lezzetler tatmak isteyenler için de oldukça ideal bir yerleşkedir.

Mayorka – İspanya
Akdeniz’in ve İspanya’nın en büyük adalarından biri olan Mayorka, orijinal adıyla Mallorca, Balear Adaları’nın en büyüğüdür.

Akdeniz ikliminin hakim olduğu bu güzel ada, günümüzde bir parti yerleşkesi olarak ün kazanmış olsa da merkezi Palma, kültür ve yerel lezzetler açısından oldukça etkileyicidir.

Mauritius
Dünyanın en büyük ikinci kıtası olan Afrika’nın pek fazla bilinmese de turizm açısından önemli ada ülkelerinden biri olan Mauritius, Hint Okyanusu’nun ve Afrika Kıtası’nın muhteşem güzelliklerine ev sahipliği yapmaktadır.

Tropikal bir cenneti andıran bu ada; ülkesi sahilleri, lagünleri ve resifleriyle tabiatın büyüleyici güzelliklerini misafirleriyle buluşturmaktadır.

Phuket – Tayland
Tayland’ın incisi Phuket Adası, turizm için en gelişmiş kara parçalarından bir tanesidir. Sands Khao Lak Resort gibi sahip olduğu lüks tatil köyleri ile ziyaretçilerine hiçbir yerde yaşayamayacakları tropikal bir tatil imkanı sunan Phuket adası, popülerliği sayesinde dünyanın en pahalı adaları arasında yer almaktadır.

Muhteşem sahillere, rahatlatıcı spa merkezlerine ve enfes yemekler sunan lüks restoranlara da ev sahipliği yapan bu ada, dünyanın en popüler tatil mekanlarından bir tanesidir.

Bora Bora – Fransız Polinezyası
Büyük Okyanus üzerinde yer alan Fransız Polinezyası’ndaki büyüleyici Sosyete Adaları’ndan biri olan Bora Bora, dünyanın en pahalı yüzen otelleri arasında bulunan Bora Bora Lagoon Resort&Spa gibi tesislerde misafirlerine lüks bir konaklama imkanı sunar.

Mercan kayalıklar tarafından korunan tukuaz lagün ile de tabiatın güzellikleri gözler önüne sermektedir. Su altı yaşamı ile oldukça popüler hale gelen bu ada, özellikle dalışa merak salanlar için vazgeçilmez bir bölgedir.

Fernando de Noronha – Brezilya
Atlas Okyanusu’nun güzelliklerinin eşlik ettiği Brezilya’daki Fernando de Noronha adası, UNESCO Dünya Mirasları Listesi’nde yer almaktadır.

Kristal mavisi tertemiz sularıyla ziyaretçilerini büyülemeyi başaran bu ada, kış aylarında bile ziyaret edebileceğiniz görülmeye değer sahiller arasında yer alan Baia do Sancho ile de görenleri kendisine hayran bırakmayı başarmaktadır.