Tabiatın zenginliklerini yansıtan farklı türden canlılar, dünyanın sürprizlerle ve mucizelerle dolu bir yer olduğunu da bizlere bir kez daha kanıtlamayı başarıyorlar. Çeşitliliğin bolca gözlemlenebildiği Afrika ve Okyanusya kıtaları, bu deneyime ulaşılabilecek en iyi kara parçalarıdır. İşte bizler de gerçek doğa tutkunlarının hayallerini süsleyecek özelliklere sahip, eşsiz tabiat otellerinden oluşan bir liste hazırladık.

Sanctuary Makanyane Safari Lodge
Yerleştirilmiş olduğu doğal yaşamın dengesini bozmayacak şekilde tasarlanan bu lüks yapı, Güney Afrika’nın eşsiz güzellikleriyle misafirlerine unutulması zor bir deneyim yaşatıyor.

Seyahat sevenlerin mutlaka görmesi gereken ülkeler arasında ilk sıralarda yer alan, Güney Afrika’daki Madikwe Game Reserve bölgesinin zengin doğal yaşamı içerisine yerleştirilen Sanctuary Makanyane Safari Lodge, kesintisiz bir doğa manzarasını gözler önüne seriyor.

Bu lüks yapı, ayrıca, etrafını çevreleyen doğal yaşam alanlarıyla da etkileşim halinde. Mesela, bu eşsiz yapının konforlu yataklarında günün yorgunluğunu attıktan sonra, kendinizi bir filin hortumuna sarılıp uyumuş şekilde bulabilirsiniz.

Emirates One&Only Wolgan Valley
Eşsiz doğa harikalarıyla çevrelenmiş ultra lüks bir konaklama mekanı arıyorsanız, ödüle doymayan Emirates One&Only Wolgan Valley tesisini pas geçmemelisiniz.

Avustralya’nın UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan Büyük Mavi Dağlar bölgesinde konumlandırılmış olan bu ultra lüks yapı, 1620 hektarlık doğal yaşamı koruma altına almak için inşa edilmiştir. Avustralya’ya özgü birçok canlıyla iç içe, eşsiz bir tatil deneyimine ulaşabileceğiniz Emirates One&Only Wolgan Valley tesisi, doğa tutkunlarının kesinlikle ziyaret etmesi gereken otellerden bir tanesidir.

Giraffe Manor
Afrika’nın en güzel ülkelerinden Kenya, volkanik patlamalar son bulduktan sonra ortaya çıkan ve gidip görmeniz gereken dünyanın en etkileyici oluşumları arasında yer alan Nabiyotum Krateri gibi, doğa harikalarına ev sahipliği yapıyor. Tabiat Ana’nın sunmuş olduğu güzellikleri gözler önüne seren bu eşsiz Afrika ülkesi, bünyesinde barındırmış olduğu Giraffe Manor yapısıyla da doğa tutkunlarını fazlasıyla etkileyecek gibi görünüyor.

Bölgenin simgesel tesislerinden bir tanesi olan Giraffe Manor, Kenya’nın başkenti Nairobi’ye özgü, eşsiz doğal güzellikleriyle misafirlerini mest etmeyi başarıyor. Ayrıca, bu butik oteli sabah ve akşam saatlerinde ziyaret eden zürafalar da eğlenceli anlar yaşamanıza ön ayak oluyorlar. Fakat sizlere sunulan kahvaltılara dikkat edin çünkü bu uzun boyunlu keratalar, tabağınızdakileri silip süpürerek sizi aç bırakabilirler.

Sanctuary Stanley’s Camp
Lüks bir safari tatilinin vazgeçilmez otellerinden Sandibe Okavango ile benzer bir yerleşkeye sahip olan Sanctuary Stanley’s Camp, lüks barakalarınızda konaklarken fillerin de yaşam tarzlarına şahitlik etmenize yardımcı oluyor.

Botswana’nın Okavango deltası üzerinde yer alan bu muhteşem tesis, Afrika’da oldukça nadir rastlanan yemyeşil bir bitki örtüsü ile çevrilidir. Ayrıca Sanctuary Stanley’s Camp, Angola’nın dağlık bölgelerine ve Kalahari Çölü’ne de oldukça yakın bir yerleşkede bulunmaktadır.

Jamala Wildlife Lodge
Avustralya’nın başkenti Canberra’da yaban hayat ile iç içe, eşsiz bir tatil deneyimi yaşamayı kim istemez ki? Avustralya’daki Ulusal Hayvanat Bahçesi ve Akvaryumu içerisine yerleştirilen Jamala Wildlife Lodge, bu büyüleyici deneyimi sizlerle buluşturacak.

 

Ayrıca, geceleri düzenlenen safarilerle de olağanüstü anlara tanıklık etmenize olanak sağlayan bu lüks tesis, özellikle de vahşi hayvanların misafirleriyle etkileşime geçmelerini sağlıyor. Belirli bölgeleri zeminden tavana camlarla döşenmiş olan Jamala Wildlife Lodge otelinde konakladığınız süre zarfında, devasa ayılarla ve kedigillerin şahı aslanlarla karşılaşabilirsiniz.

Sasaab Lodge
Vahşi hayvanlarla iç içe gerçekleşen yolculuğumuz, Kenya’nın Ewaso Nyiro Nehri’nde son buluyor. Otel bünyesinde bulunan özel bir havuz içerisinde rahatlarken, vahşi doğanın da tadını çıkarabileceksiniz.

Sasaab Lodge tesisindeki Fas tarzıyla donatılan odaların her birinde, özel bir veranda ve Samburu ovalarının ve Ewaso Nyrio Nehri’nin manzarasını gözler önüne seren bir yüzme havuzu bulunuyor. Kenya’nın göz alıcı güzelliğiyle çevrelenen Sasaab Lodge otelinde, bir yandan lüks imkanların tadını çıkarırken, bir yandan da nehir kenarında dolaşan canlıların büyüleyici yaşam tarzlarına şahitlik edebileceksiniz.