Bookmark and Share

Dünya Mutfakları


Tüm Dünya yemek çeşitleri ve damak tadları... bir tıkla elinizin altında... japonya,fransa,rus,abd, ve Türkiye'nin damak tadı
Dünyanın damak tadlarını sergileyen, sizler için altın tepside sizlere inanılmaz güzellikte servisleriyle inanılmaz lezzetlerini sunan Restorantlarını bulabilmeniz için tatildünyası hizmetlerini sunar...

Türk Mutfağı

Dünyanın üç ünlü mutfağından birisi olarak kabul edilen Türk mutfağı, Çin ve Fransız mutfaklarından bir çok bakımdan üstün yanlara sahip oluşu ile öne çıkar.

Osmanlı Mutfağı

Bir zamanlar, Asya'dan Anadolu'ya doğru akan Türk boyları, eski uygarlıkların mayaladığı bu topraklara Uzak Doğu'da oluşan o zengin kültürü büyük bir ustalıkla ve yol boyu, geçtikleri her ülkeden...

Vejeteryan Türk Mutfağı

Türk mutfağının bitkilerle özenle çeşnilendirilmiş birçok yemeği iyi bilinir. Kesinlikle söyleyebiliriz ki Türk yemekleri birçok bitkinin büyük bir itinayla pişirilmesiyle en lezzetli halini alır.

Amerikan Mutfağı

Yazar Elizabeth Rozin Amerikan yemek kültürünün simgesi olarak: “Cheeseburger, patates kızartma ve bir bardak kolayı ele alarak diyor ki:

Akdeniz Mutfağı

Zayıflamak isteyenlere, Akdeniz mutfağına dayalı Türk diyetini öneriyorum. Bu diyet taze sebze, meyve, sarmısak, zeytinyağı, fındık, çay, fıstık, pekmez ve balık ağırlıklı"
Dünyaca ünlü kalp...

Fransız Mutfağı

1970'lerde başlayan modern mutfak anlaşıyla doğal bitkiler ve aromalar kullanılarak hazırlanan yemekler önem kazanmıştır. Fransızlar güne kahve veya sıcak kakaonun yanında kruvasan, baget ve tost...

İtalyan Mutfağı

Kuzey bölgelerinde şehriye ve sıpagetti kullanılır ama güneyde akla gelebilecek her türde makarna göze çarpar. Bu değişik makarnalar çok çeşitli soslarla zenginleştirilerek servis yapılır.

Japon Mutfağı

Japon mutfağı deyince insanların ilk aklına gelen sushi olur fakat aslında, tempura, sukiyaki, udon, okonomiyaki, soba, ramen vb. yemekleri ile çok çeşitli ve zengin bir mutfaktır.

Çin Mutfağı

En büyük özelliği yemeklerin çabuk pişirilmesidir. Çok yüksek ateşte ve Wok denilen tavalarda pişirilir.
Çin yemekleri genellikle lokma büyüklüğündedir. Yemek çabuk pişirildiği için besin...

Meksika Mutfağı

Ülkede biber bol ve çeşitlidir. Biberlerin rekleri sarıdan yeşile, kırmızıya kadar, meyvelerin de boyları 3 mm.'den 20 cm.'ye kadar değişebilir. Biberlerin lezzetleri de birbirinden farklıdır.

Rus Mutfağı

Moskova'nın nerdeyse 100 yıl önce yapılmış olan tarihi metrosu sayesinde şehir merkezindeki restoranlara çok rahat ulaşabiliyorsunuz :

Macaristan Mutfağı

Macar yemek kültürü Fransız, İtalyan, Türk ve Sırp mutfaklarından etkilenmiş. Macar mutfağının tipik özelliği biber ve baharatın yemeklerde bolca kullanılmasıdır.

İşte size İftar için en iyi on adres

Ramazan geldiğinde, iftar sofraları birbiriyle yarışıyor. İşte en popüler mekanlar....

Tarihi lokantalar

Bu lokantalar hem tarihi hem de hakiki Türk ve Osmanlı saray mutfaklarının değişmez adresleri.

Catering Firmaları

Tarihi lokantalar

İşte size İftar için en iyi on adres

Macaristan Mutfağı

Rus Mutfağı

Meksika Mutfağı

Çin Mutfağı

Japon Mutfağı

İtalyan Mutfağı

Fransız Mutfağı

Akdeniz Mutfağı

Amerikan Mutfağı

Vejeteryan Türk Mutfağı

Osmanlı Mutfağı

Türk Mutfağı