Bookmark and Share

Aktif Turizm


Hayatın tadına varmak için aksiyon, enerji ve macera aşkı gerekir. Bunlar için de kayak'dan Yamaç Paraşütüne, golfden paintball'a kadar tüm aktiveteler yaşamın tadlarındandır.
Şimdi bu macera yollarından birisinin nasıl nerde yapıldığını merak ediyorsanız tatildünyasının bu bölümünden ulaşabilirsiniz.

Mavi Yolculuk

Bu şiirsel deniz yolculuğu, insanın kara yerine deniz perspektifinden tarihi deneyimi, körfezlerde ve denizlerde rüzgara yelken açmak ve tabiatla birleşmek anlamındadır.

Yamaç Paraşütü

Havacılığın her dalında olduğu gibi yamaç paraşütçülüğünün de kesinlikle uymanız gereken bazı emniyet kuralları vardır. Havacılığın düşüncesiz, dikkatsiz, tedbirsiz ve aptalca hareketleri...

Trekking

Özü, dağ, bayır, orman demeden; doğal hayatın zorluklarına da göğüs gererek belirli noktalara yürümek (bazen de tırmanmak) olan Trekking, Türkiye'de özellikle son 5 yılda büyük gelişim gösterdi.

Rafting

Türkiye 'de rafting, nehir ve deniz kano sporlarını 1991 yılından bu yana aktif doğa sporcularının hizmetindedir.

Paintball

Paintball bir tür satranç gibidir satranç'taki strateji burada da kullanılmaktadır.

Golf

Bilindiği gibi uzun bir tarihi olan ve en çok çevreye yönelik olarak bilinen golf, Türkiye'de son yıllarda büyük bir gelişme göstermiştir.

Bungee Jumping

Yerliler yaklaşık olarak 30 m. yüksekliğindeki bambu kuleden ayaklarına sarmaşık bağlayarak yaptıkları atlayışla erkekliğe ilk adımı attıklarına inanırlarmış.

Microlayt

Microlayt, oldukça basit motorlu uçuş aletidir.

Paraşüt

Paraşüt genç-yaşlı dinlemeden herkesin ilgisini çeken bir heyecan sporu. Risk oranı 80.000'de bir olunca kimileri için denemeye değer spor.

Model Uçak

Model uçaklar, insan taşıma yeteneği olmayan, havadan ağır, belirli boyutlarda yapılan, kontrollu ve serbest olarak uçabilen hava araçlarıdır.

Planör

Planör, havada belli bir irtifaya geldiğinde çekici halattan pilotu tarafından ayrılır ve serbest uçuşuna başlar.

Balon

Balon, içine doldurulan sıvı propan gazının ısıtılması ile havalanır.

Yelken (Delta) Kanat

Yelken kanat motoru olmayan, rüzgar ve diğer hava etkileri ile uçuş yapabilen tek kişilik bir uçuş aracıdır.

ATV Motor Safari

Günümüzün sıkıcı dünyasından kopup, kendine biraz vakit ayırarak, heyecan yaşamak isteyenler için tasarlanmış bir araçtır atv motor. Motosiklet sürmekten...

ATV Motor Safari

Yelken (Delta) Kanat

Balon

Planör

Model Uçak

Paraşüt

Microlayt

Bungee Jumping

Golf

Paintball

Rafting

Trekking

Yamaç Paraşütü

Mavi Yolculuk