Paintball
Paintball bir tür satranç gibidir satranç'taki strateji burada da kullanılmaktadır.
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8
Bookmark and Share

Paintball


Paintball bir tür satranç gibidir satranç'taki strateji burada da kullanılmaktadır.
Elimizdeki teknolojiyi son noktasına kadar kullanıp insan zekasıyla birleştirerek gerçek bir heyecen fırtınası oluşturmak belkide bu sporun en önemli özelliğidir.
Dünyada hızla yayılan bu oyun merklılarını halen ilk günki gibi cezbetmektedir. Amerika başta olmak üzere tüm dünyada şu anda Paintball ile ilgili kuruluşların sayısı yüzlerle ifade edilebilir. Bu kuruluşların arasında Paintball oyun alanları, malzeme satıcıları, takımlar ve hatta ulusal ve uluslararası Paintball federasyonları bulunmaktadır.

Uluslararası turnuvalar sayesinde oyunculara ülkelerini temsil etme fırsatı sağlanmaktadır. Paintball oynanan ülkelerin bazıları şunlardır; A.B.D., İngiltere, Fransa, Kanada, Almanya, Tayland, İrlanda, Japonya, Avusturalya, Brezilya, Norveç, Güney Afrika, Çekoslovakya, İtalya, Arjantin, Yeni Zellanda, Arjantin, Panama…

Paintball'da tüm oyuncunun yüzünde, kırılmaz camlı özel bir maske ve elinde ise özel, gazlı silahları bulunmaktadır. Bu silahlar gerçek silahları andırmaklabirlikte patladığında boyayan kapsüller atmaktadır. Kapsüller görünüm olarak misket büyüklüğündedir. Bu boyalar nişasta ve tuz karışımı plastik benzeri bir malzeme ile kaplıdır, doğa dostudur ve çevreyi kirletmeden kendiliğinden kısa bir süre içerisinde yokolur. Kapsülün içindeki boya tamamen doğal gıda boyasıdır. Ayrıca giysilerin üzerinden ıslak bir bezle dahi kolayca çıkartılabilir.Sadece ABD'de ; oyun alanlarının sayısı yüzlerle ifade edilmektedir, düzenli olarak aylık çıkan 6 adet paintball dergisi vardır ve onlarca farklı firma çeşit çeşit paintball silahları ve aksesuarları üretmektedir. Bu aksesuarlar, boya saçan el bombalarından, mayınlara; duman bombalarından, boya fırlatan bubi tuzaklarına kadar geniş bir yelpaze içermektedir.

Oyunun temel kuralı boyanan yani vurulan oyuncu oyundan elenir. Oyunun amacı ise verilen senaryoyu uygulamaktır. Her takım kendine göre bir senaryo hazırlayabilir yani belli bir senaryoya bağlı kalmak gerekmez. Amaç bazen karşı takımın tüm oyuncularını elemek,rehineyi kurtarmak, bir bölgeyi korumak ve ele gerçirilmesini engellemek, bir kaçağı diğer takımdan önce yakalamak, bir kişiyi güvenli bir şekilde önceden belirlenen hedefe ulaştırmak,takım kaptanını vurmakdır.

Paintball Kuralları

a) GENEL KURALLAR

1. Her oyunda olduğu gibi bu oyunda da hakem kurallarına itiraz hiç bir işe yaramaz.

2. Oyuncu her neresinden boyanırsa boyansın -ki bu bir bozuk para...

Paintball Silahları

Yarı Otomatik (Semi Auto) en popüler paintball silah tipidir. Oyuncunun tek yapması gereken tetiğe basmaktır.

Paintball Sahaları

AKAY PAINTBALL
Haraçcı K. Mehmet Mahallesi
Fukara Babası Sokak, Özer Han, No: 1, Kat: 2
Fatih - 34470
İSTANBUL

Telefon : (0212) 534 86 71
GSM : (0532) 262 19 32
Faks...

Paintball Sahaları

Paintball Silahları

Paintball Kuralları