Bookmark and Share

Golf


Bilindiği gibi uzun bir tarihi olan ve en çok çevreye yönelik olarak bilinen golf, Türkiye'de son yıllarda büyük bir gelişme göstermiştir.
Bu amaçla ülkemiz sizlere hem deniz ve doğayla içiçe bir tatil imkanı sunarken bu değerli sporuda yapabilmeniz amacıyla sahillerimize ve yüksek kapasiteli konaklama tesislerine yakın ve adeta cennetten bir köşeyi andıran doğal güzelliklerin içerisine, ama bunu yaparken de çevreye ve doğaya zarar vermeyecek şekilde golf sahaları yaparak çok eski bir spor olan golfün daha da yaygınlaşması ve sevilebilmesi için bir çaba içerisine girmiştir.

Son yıllarda popülaritesi gittikçe artan golf sporu, Türkiye'de de yaygın olarak oynanmaya başlandı. Zengin sporu olarak adlandırılan golf, fiziksel gücün yanı sıra konsantrasyon ve etik görgü kuralları da gerektirir...

Bugün zengin sporu diye adlandıralan golf, yaklaşık 5 asır önce doğmuş. İngiliz aristokrasisinden dünyaya yayılan bu spor hakkında çeşitli rivayetler var. Söylenti o ki İskoçyalı denizciler karaya ayak bastıkları zaman ellerine geçen sopaları yolda buldukları taşlara vura vura ilerlerlermiş. Bu durum İngiliz soyluların ilgisini çekince zamanla "sopa-taş" oyununu geliştirilip çim sahalara taşınmış.

Günümüzde golf: Çim sahada, üzerinde doğal ya da yapay engellerin bulunduğu 18 parkurluk alanda oynanan bir oyundur.

Golf Alanları

Onaylı Planlar İle Belirlenmiş Olan 11 Adet Golf Alanı:

Antalya İli, Serik İlçesi, Belek Mevkii:

2 adet 18 delikli, 850 yataklı (Mevcut)
2 adet 18 delikli (Mevcut)
1 adet...

Golf Alanları